Liverpool

1. října 2012 v 11:23 | Sabusanka |  Anglie

Liverpool

Liverpool zná mnoho lidí jako město vzniku Beatles a domovské město FC Liverpool. Město se však proslavilo rovněž orchestrem Liverpool Philharmonic, Velkou liverpoolskou a univerzitou. Liverpool je jednou z 10 nejnavštěvovanějších destinací světa. Celé město se stále dynamicky rozvíjí, nabízí návštěvníkům skvělé nákupy, relaxaci i báječnou zábavu, vynikající restaurace a podniky, které dělají z Liverpoolu jedno z nejzajímavějších míst, které stojí za to navštívit.
Liverpool však nabízí více památek, divadel, muzeí a galerií než kterékoli britské město kromě Londýna. Opravdovým kulturním pokladem je galerie Walker, která je považována za národní galerii severu. Galerie Walker se může pochlubit sbírkou umění mezinárodního významu včetně kolekce děl starých mistrů.

St George's Hall postavená v řecko-románském slohu nebo dvě impozantní moderní katedrály jsou ukázkou působivé architektury, kterou naleznete pouze v Liverpoolu. Odráží se v ní jak prastará historie města, tak i vzrušující budoucnost.
Galerie a muzeum Tate Liverpool v přístavišti Albert Dock, která se zaměřuje na současné umění, je domovem sbírky moderního umění severu. Vraťte se zpět v čase a objevte pestrou historii města Liverpool v Museum of Liverpool Life (muzeum liverpoolského života). Od Velké národní po fotbal, muzeum zachycuje jedinečnou atmosféru města a jeho přínos pro okolní svět.
V 18. století zažil liverpoolský přístav ohromný rozvoj. Po tom, co Londýn potkal mor a obrovský požár, potřebovala země nový přístav k vykládání zboží. Liverpool byl jasnou volbou, především pro svoji polohu, neboť přístav byl blíže k americkému kontinentu.
Svezte se trajektem po řece Mersey na poloostrov Wirral a navštivte historické muzeum válečných lodí (Historic Warship museum), které uchovává nejrozsáhlejší sbírku válečných lodí 20. století ve Spojeném království, včetně ponorky z bitvy o Atlantik vyzdvižené z mořského dna po 48 letech.
Nedaleké skladiště je sídlem dalšího muzea - HM Customs and Excise National Museum, jehož expozice je zaměřena na pašování a kontraband. V muzeu se nachází celonárodní sbírka ministerstva pro cla a daně (Department of Customs and Excise), jedná se o nejdůležitější sbírku svého druhu na světě.
Dnes je přístaviště Albert Dock jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí Spojeného království. Naleznete zde galerie, obchody, bary a restaurace. Nenechte si ujít návštěvu jedné z nejznámějších přístavních atrakcí - muzea Merseyside Maritime Museum. Cílem expozice bylo znázornit Liverpool jako bránu do světa, proto je jejím námětem např. emigrace Evropanů do Ameriky, II. sv. válka, obchod s otroky nebo příběh lodi Titanic.
Pokud ovšem hledáte klid a zeleň, vydejte se do Merseyside, místa, kde mùžete obdivovat krásy venkova a užívat si příjemné prostředí na mořském pobřeží. Birkenhead Park, založený v letech 1843-1847, byl prvním veřejným parkem na světě a současně se stal předlohou pro další projekty, včetně Central Parku v New Yorku. Jeden z nejlepších pohledů na ústí řeky Dee je z vesnice West Kirby na poloostrově Wirral. Odtud také můžete pozorovat tuleně slunící se na písečných březích nádherných ostrovů Hilbre Islands.
FC Liverpool a FC Everton jsou těmi nejslavnějšími ze všech sportovních klubů Liverpoolu. Fotbalový stadión FC Liverpool Anfield stadium je otevřen fanouškům z celého světa a pro své návštěvníky pořádá místní turistické centrum a muzeum prohlídky. Liverpool je také tím pravým místem pro golfové nadšence. V dosahu asi hodinové jízdy se nachází na 160 golfových hřišť, na sedmi z nich se konají mistrovství.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 natka mccartney | 1. října 2012 v 17:01 | Reagovat

HEZKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 Pája | E-mail | 2. listopadu 2012 v 20:46 | Reagovat

AŮŮŮŮ AŮŮŮŮ tam chci :D  :D

3 Jirka | E-mail | Web | 25. března 2013 v 18:40 | Reagovat

tento text je ukradený z našeho webu - http://anglie.svetadily.cz/liverpool/za-poznanim, když už text kradete, bylo by slušné alespoň uvést zdroj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.